Головна » Виховна робота   

 

Про підсумки виховної  роботи у школі

впродовж І семестру

2017-2018 навчального року

 

Протягом 2017-2018 навчального року виховну роботу школи було організовано з урахуванням основних положень Конституції України згідно з Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», згідно листа МОНУ №1/9-413 від 27 липня 2017 року «Про деякі питання щодо організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році». Відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р, навчальний заклад має впроваджувати демократичну культуру через вироблення відповідних процедур для захисту прав дитини і формування демократичних цінностей: захищати права дитини, стати місцем, безпечним для дитини, і йдеться не лише про фізичну безпеку, а й про атмосферу довіри і взаємоповаги, де немає насильства та дискримінації.

Протягом І семестру навчального року адміністрацією школи вивчався стан виховної роботи в школі за напрямком «Громадянське виховання» та «Розвиток творчої особистості».

Становлення української державності, побудова громадянського суспільства, інтеграція України у світове та європейське співтовариство передбачають орієнтацію на Людину, її духовну культуру й визначають основні напрями виховної роботи з учнями  та модернізації навчально-виховного процесу.

Враховуючи особливості поточного навчального року, суспільно-політичні умови, в яких перебуває наша держава, виховання свідомих громадян своєї країни, формування у них почуття національної гідності та патріотизму, відповідальності за майбутнє України, ознайомлення з прикладами відданого служіння своєму народу набуває першочергового значення для кожного вчителя.

В основу планування виховної роботи покладено «Основні орієнтири» та Концепцію національно-патріотичного виховання: тижні та місячники виховної роботи: Організаційний тиждень 01.09 - 09.09, Місячник цивільного захисту з 16 вересня по 17 жовтня. Тиждень дорожнього руху 12.09-16.09, «Учнівського самоврядування», «Барвиста осінь» 19.09 - 23.09, «Спасибі скажемо учителям!», Тиждень фізкультури і спорту 26.09-30.09 , «Милосердя роби сьогодні» 03.10. – 07.10, 

Українського козацтва «Ми сила і міць держави!» 10.10-14.10, Тиждень пам’яті   18.10 - 21.10, Тиждень профілактики правопорушень 31.10 – 04.11, Тиждень української писемності 07.11 - 11.11, Тиждень початкових класів і толерантності 14.11-18.11, «Пам’яті жертв голодомору», «Безпеки життєдіяльності» 21.11- 25.11, «Ми за здоровий спосіб життя!»  28.11 - 02.12, Тиждень правової освіти 05.12 - 09.12, Тиждень народознавства 12.12-16.12, «Новорічні візерунки» 19.12 - 23.12  

На МО класних керівників 14.11.2017 розглянуто питання «Громадянське виховання. Принципи:-гуманізації та демократизації, - самоактивності й саморегуляції,  -системності,  -комплексності й міждисциплінарної інтегрованості, -наступності та безперервності, - культуровідповідності, - інтеркультурності.».

Учителями школи  здійснювалися заходи у рамках проведення рейду «Урок», з метою виявлення учнів, які не відвідують заняття. За результатами проводилась відповідна робота. Співпрацюючи з відділом ювенальної превенції, а саме з інспектором Паламарчук Л.В., проводимо профілактичні бесіди з сім’єю і безпосередньо з учнем, який раніше перебував на районному обліку. На даний час на обліку учнів школи немає, усі відвідують шкільні заняття.

На уроках української мови та літератури, історії учні оволодівають знаннями про рідний народ, Батьківщину, розвивають громадянські якості.

Проводячи загальні шкільні і класні заходи, учнів постійно заохочують до участі в організації і проведенні масових і групових форм роботи: бесід, ранків, уроків Пам’яті, історії рідного краю, ігор-мандрівок, вікторин, конкурсів.  Класні керівники велику увагу приділяють формуванню громадянських компетентностей.

З метою виховання патріотизму, гордості за своїх дідів, прадідів, батьків, земляків, славних традицій предків було проведено урочистості з нагоди 73 річниці визволення України.

Акція «П’ять картоплин», в ході акції  зібрано овочів: картопля 164 кг, буряк 18 кг, морква 12 кг, цибуля 4 кг для потреб людей похилого віку с. Радівка. Акція «Дари осені  солдату» - зібрали продукти, засоби гігієни, малюнки та побажання. Акція «Діти - дітям», зібрали і відправили в Стрижавську школу-інтернат іграшки, канцтовари, книги на суму 250 (двісті п’ятдесят) гривень і в школу інтернат денного перебування с. Дорожне на суму 150 (сто п’ятдесят) гривень іграшки та канцтовари.           

       Здійснили екскурсійну поїздку до м. Вінниці з метою відвідування головної ялинки міста, парку розваг, резиденції Діда Мороза, фільму в 3D форматі у «Торговому центрі SkyPark» (загальна кількість дітей – 35) 27.12.2017, на Новорічну казку «Новорічні пригоди Попелюшки» в РБК м. Калинівка (загальна кількість дітей – 49) 29.12.2017.     

Максимально охоплені учні організованим дозвіллям у позаурочний та канікулярний час. Складено графік проведення відпочинку, враховуючи побажання дітей, гуртків за інтересами. Найбільшою популярністю в учнів користуються гуртки: «Юний правознавець», «Цікава інформатика», «Крою та шиття», «Рукоділля», «Теніс»,  спортивні секції.                                                                                                             

З метою забезпечення ефективного впливу на підлітків, які виховуються у неблагополучних сім’ях та учнів схильних до правопорушень були залучені класні керівники, батьки, адміністрація, сільська рада. Заслуховувалися звіти й інформації з цих питань на педрадах, засіданнях МО класних керівників.

      В школі навчається троє дітей, які позбавлені батьківського піклування, учениця 10 класу Родін Алла Олександрівна, учень 2 класу Мамедов Ренат Вагіфогли та учень1 класу Мамедов Шаін Вагіфогли. З метою соціально-педагогічного супроводу та забезпечення належних умов навчання, проведено слідуючі заходи: 

- складено соціальний паспорт класу;

- співпраця з сільською радою щодо вияснення обставин призначення             опікуна;

- спільно з класними керівниками Бельмас С.І., Ковальчук В.М., Злотник І.М. складено  акти обстеження житлово - побутових умов проживання,

- класний керівник Бельмас С.І. підтримує тісний зв’язок з опікуном Родіною Аллою Юрівною, рідною бабусею дівчинки;

- класні керівники, Ковальчук В.М. учня 2 класу Мамедова Рената та Злотник І.М. учня 1 класу Мамедова Шаіна, також підтримують зв`язок з опікуном хлопчиків Жибер Ніною Валентинівною, яка щоденно, сама особисто приводить дітей до школи та спілкується з учителями;

- забезпечені безкоштовним харчування у шкільній їдальні, отримали новорічні подарунки, відвідували безкоштовно в сільському будинку культури сеанс мультфільмів, який демонстрували в 3D форматі;

- опікуни Родін А.Ю. та Жибер Н.В. взяли участь у навчанні 16.11.2017 року «Інформаційна зустріч для опікунів – піклувальників Калинівського району», яку організували Калинівський центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді з районним центром практичної психології та соціальної роботи  «Довіра»;

- соціальний педагог Бойко Л.В. допомогла Родін Аллі в оформленні документів на паспорт і 14 грудня 2017 року учениця 10 класу 25.07.2001 року народження отримала паспорт. На нараді при директорі обговорили питання «Нові підходи в роботі з сімями», «Робота з дітьми, які опинилися в СЖО.»  14.11.2017 р.

У школі створено банк даних неблагополучних сімей, багатодітних, малозабезпечених, дітей, які постраждали від аварії на ЧАЕС, дітей-інвалідів. Цей список постійно коригується. Учні вказаних категорій забезпечені пільговим харчуванням, задіяні в гуртках, беруть участь у загальношкільних заходах.

Протягом семестру кожен класний керівник підготував зі своїм класом відкритий виховний захід:

На виконання цільової комплексної програми «Здоров’я нації» в школі проводяться шкільні спартакіади з різних видів спорту: футболу, баскетболу, волейболу, настільного тенісу. Команда школи щорічно являється учасниками районної Спартакіади школярів, за підсумками якої входить в трійку кращих шкіл району. Традиційним стало і проведення Дня здоров’я, де діти й батьки залюбки беруть участь у різних заходах («Козацька юшка», змагань з футболу серед дівчат та хлопців, «Веселі старти» тощо).

Протягом семестру кожен класний керівник підготував зі своїм класом відкритий виховний захід: День знань -1 клас, Злотник І.М. 01.09.2017, “Квітів чарівна краса” 1-11 класи. 15.09.2017, “Вчительська доля – мудрістю вкрита” 1-11 класи 28.09.2017, «Зі святом, Вас захисники» 6 клас, Славінська Г.В. 13.10.2017, «Збагати добротою життя» - 4 клас, Ярова Г.М. 03.11.2017, «Мова-всенародний скарб» - 5 клас, Окульська І.А. 09.11.2017, «Наша мова-солов’їна» - 2 клас, Ковальчук В.М. 16.11.2017, «Дитинство моє кольорове» - 3 клас, Мельник Р.О. 20.11.2017, «Найстрашніші втрати-духовні» - 9 клас, Глущук Г.О. 24.11.2017, «З Днем Збройних Сил України» -7 клас, Левчук Г.П., 04.12.2017.

     З метою пропаганди здорового способу життя запроваджено профілактичні програми та акції в рамках Тижня профілактики правопорушень 31.10 – 04.11. «Майбутнє твори сьогодні». Соціальний педагог провела анкетування учнів «Вивчення поінформованості старшокласників про шкідливість наркотиків,  алкоголю та тютюнопаління», перегляд електронної презентації «7 кроків назустріч», коло спілкування «Кожна людина для щастя», урок - застереження «Що приховує  тютюновий дим?», тренінгове заняття «Хочу знати свої права»-5 клас, «Загарбники та перешкоди» (Програма «Корисні звички») – 4 клас, «Твоя поведінка і соціально

зумовлені інфекції» (Програма «Сходинки до твого здоров’я») -10 клас, «Торгівля людьми як небезпека життя» - 7 клас, «Мама по Скайпу».

Педагоги – організатори систематично проводять засідання Президентської Ради «Ефективність роботи Міністерства дисципліни та порядку».

     З метою профілактики дитячого травматизму, основним напрямком якого є формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я учнів, проводяться виховні класні години. Установлені єдині виховні години з єдиною тематикою з питань ТБ з 1 по 11 клас. Проводяться  конкурси малюнків «Безпека пішохода», гра «Калейдоскоп правил дорожнього руху».

       Запорукою успішної виховної діяльності з учнями є співпраця школи з батьками, оскільки саме сім’я значно впливає на процес розвитку особистості дитини. Тому важливе і відповідальне завдання вчителя - зробити батьків активними учасниками педагогічного процесу. На батьківських зборах розглядаються такі питання

«Познайомимось. Секрети шестирічок» 1 клас – Злотник І.М., «Мушу – можу – хочу».

2 клас – Ковальчук В.М., «Незмінний вихователь – рідна мова» 3 клас – Мельник Р.О.

«Дбайте про культуру поведінки дитини» 4 клас – Ярова Г.М., «Виховуємо разом: гармонізація родинного та шкільного виховання» 5 клас – Окульська І.А., «Формування свідомого ставлення до навчання. Вікові проблеми підлітків» 6 клас – Славінська Г.В., «Мобільні телефони, комп’ютери та здоров’я дитини. Воля та шляхи її формування в учнів» 7 клас – Левчук Г.П., «Роль народних традицій, звичаїв, обрядів у сімейному вихованні» 8 клас – Степула Г.М., «Молодіжна економіка і кишенькові гроші» 9 клас – Глущук Г.О., «Батьківський авторитет, повага до старших» 10 клас – Бельмас С.І., «Організація навчальної праці старшокласників» 11 клас – Федорук Т.А.

    У цілому завдання, поставлені на І семестр 2017-2018 н. р., виконані.

          Але у виховній роботі були і недоліки. З-за надзвичайних причин не було проведено виховні заходи 8 класом (Степула Г.М.), 10 класом (Бельмас С.І.) та 11 класом (Федорук Т.А.) Не достатньо активно працює система учнівського самоврядування. Протягом року зафіксовано багато спізнень на уроки без поважних причин, посилити роботу із розвитку соціальної активності учнів через залучення їх до участі у виховних заходах у класі та роботі в учнівському самоврядуванні; урізноманітнити форми та методи методичної роботи з класними керівниками; урізноманітнити форми та методи виховної роботи з учнями та їх батьками.

 

 

 


 

 


Всі новини